Skřivan nebo sova? Kdo je výkonnější a s kým se lépe žije?


Ranní ptáče

Někdo vstává s prvními slunečními paprsky nebo ještě před rozbřeskem. Zato večer lehají do postele jen, co se začne stmívat nebo po večerníčku. Tito lidé bývají nejvýkonnější po ránu a dopoledne, s blížícím se večerem jim ubývá energie a nemají problém s usínáním. Nechápou, jak někdo může být vzhůru do dvou do rána, nebo vstávat v deset dopoledne. S těmito vlohami už se člověk rodí, mohou za ně naše geny, ale netvrdím, že se člověk nemůže během života změnit ze skřivana na sovu či opačně.

ranní_příroda

A jestli opravdu platí, že dál doskáčou? Těžko říct. Samozřejmě záleží na každém individuálním člověku. Každopádně je pravdou, že skřivani se budí plní energie a síly a jsou schopni hned fungovat na sto procent.

Noční živočichové

Jsou mezi námi lidé, které byste z postele před osmou či devátou ráno těžko dostávali. Když konečně vylezou, potřebují se něčím probrat, ať už je to káva nebo sprcha, nebo jin rituál. Rozjezd mají pomalejší než skřivani, jejich hlava (i tělo) začíná fungovat až po obědě. Dokážou podávat výkony pozdě odpoledne, večer i v noci.

noční_život

Sovy bývají společenské bytosti, rádi se chodí večer bavit. A jak vypadá soužití skřivana a sovy? Oba musí najít určité kompromisy, aby společně mohli fungovat.

Jak spolu vyžít

Pokud jste sova, potřebujete ráno čas na spaní. Kromě tolerance partnera se vám určitě hodí rolety do oken na den a noc. Nejen, že ráno zabrání slunečním paprskům, aby vás budily, slouží i jako zvukotěsná izolace a v létě chrání před horkem. Pokud jste skřivani, potřebujete klid na spaní večer. V ložnici nemějte televizi, ať se váš partner dívá vedle v obývacím pokoji, aby vás nebudil. A občas splňte svá přání navzájem – sova si přivstane, abyste mohli společně vyrazit na výlet, a skřivan zase vyrazí večer do divadla či do baru. Kvalitně strávený společný čas je důležitý pro všechny páry. Myslete na to.